Údržbou umelého povrchu predĺžite jeho životnosť

Pravidelná profesionálna údržba športoviska je veľmi dôležitá. Dosiahnete jeho pekný vzhľad, zachováte pôvodné vlastnosti a navyše výrazne zvýšite celkovú dobu jeho používania. Vďaka tomu tiež ušetríte nemalé peniaze.

Spýtajte sa nás na cenu za čistenie a údržbu umelej trávy ešte dnes! Prídeme kamkoľvek po SR zhodnotiť stav vášho umelého povrchu a pripravíme vám podrobnú kalkuláciu.

   Kedy a prečo vykonať profesionálnu údržbu športoviska

Zvažujete starostlivosť o umelý povrch vášho športového zariadenia vykonanú odborníkmi? Neváhajte, najmä ak:

  • Vaše športovisko pravidelne udržiavate.
  • Povrch nie je zhutnený (tvrdý), prerastený machom a výrazne znečistený.
  • Chcete, aby v adekvátnej kvalite ešte dlho slúžil svojmu účelu.

  Ako často vykonávať údržbu umelej trávy

Profesionálna údržba sa vykonáva pravidelne, minimálne raz ročne, v ideálnom prípade dvakrát do roka.

  Postup pri údržbe umelého trávnika

Všetky úkony profesionálnej údržby majú veľký vplyv na odskok a chovanie loptičky pri hre. Pravidelným udržiavaním plochy k športovaniu navyše dosiahnete jej maximálnu životnosť. Ako pri tom postupujeme?

Odstránenie hrubých nečistôt z povrchu  

Jeden z prvých krokov je likvidácia viditeľného neporiadku z povrchu a jeho okolia. S lístím, konármi, trávou, starými vláknami umelého povrchu a ďalšími výraznými nečistotami na umelej tráve si poradí vysoko výkonný zberací stroj.    

                         

Hĺbkové jedno alebo dvojfázové čistenie

V druhej fáze sa rozbúra zhutnená vrstva umelej trávy pomocou profesionálnej rotačnej kefy.Následne je syntetický povrch do hĺbky vyčistený profesionálnym strojom na údržbu umelých povrchov SMG. Tento stroj vynesie rotačnou kefou vrchnú vrstvu kremičitého piesku alebo gumového granulátu do vibračného sita, kde separuje nečistoty od výplne a uchová ich v špeciálnom zásobníku. Vyčistený piesok rovnomerne vráti na povrch.

                          

Aplikácia výplne podľa aktuálneho stavu športoviska

V priebehu používania športovísk dochádza k vytlačovaniu výplne (kremičitého piesku, gumového granulátu) z hracej plochy do krajov. Preto je nevyhnutnou súčasťou údržby športovísk s umelou trávou kontrola a rovnomerné doplnenie výplne po celom povrchu minimálne raz ročne.

                       

Záverečné zrovnanie a kefovanie povrchu

Súčasťou profesionálnej údržby je aj finálne kefovanie, zrovnávanie a prevzdušňovanie povrchu trojuholníkovou kefou . Výhodou jej použitia oproti jednoduchej kefe je výplň rovnomerne rozprestretá po celom povrchu.

Postrek proti machu

K profesionálnej údržbe patrí tiež postrek prípravkom proti tvorbe machu po celej hracej ploche. Počas celej sezóny do ďalšej profesionálnej údržby môžete v kľude hrať bez vyrušovania machom.

  Ako odborne vykonávať údržbu umelého trávnika

Pozrite sa, aké sú hlavné zásady profi čistenia umelej trávy:

  • Pomocou špeciálneho stroja sa vyčistí vrchná vrstva plniaceho materiálu, stroj zachytí nečistoty a piesok rovnomerne vráti na povrch.
  • Pracuje sa s kremičitým pieskom alebo s gumovým granulátom, ktorý je aktuálne v športovisku. Netreba obmeniť vsyp za nový, len sa doplní chýbajúce množstvo.

 

Posúdime stav ihriska ZADARMO Prídeme zhodnotiť stav vášho ihriska kdekoľvek po SR.

Starostlivosť o ihrisko s umelým povrchom vyžaduje individuálny prístup. Zanechajte nám na seba kontakt a prídeme posúdiť stav vášho ihriska zadarmo a odporučíme najlepšiu starostlivosť..