Profesionálna oprava umelého povrchu športoviska

Ihriská alebo bežecké dráhy z umelej trávy a gumového granulátu EPDM vám už neslúžia? Na základe aktuálneho stavu športoviska vám navrhneme riešenie pre obnovu jeho pôvodných vlastností a opravu vykonáme.

Kedy ihrisko vyžaduje odborný zásah do podložia alebo umelej trávy?

Oprava umelého povrchu ihriska je nutná, ak:

  • Je viditeľne poškodený,
  • je značne opotrebovaný a bez vlascov,
  • spoje nedržia pevne po celej hracej ploche,
  • došlo k odlepeniu spojov umelej trávy,
  • nedržia lepené lajny umelej trávy,
  • sú odlepené čiary syntetického povrchu,
  • evidentne nie je rovný.

Zistite si u nás cenu za opravu tartanovej dráhy alebo čistenie tenisových kurtov vrátane opravy lajn. Podrobnú kalkuláciu vám dodáme na základe osobnej návštevy športoviska.

Ako postupovať pri lajnovaní športovísk a oprave tartanového povrchu

Pri oprave poškodenej časti povrchu (umelej trávy) je dôležitý výber vhodného typu trávy podľa výšky a hustoty výpletu vlascov. Farba nového povrchu sa bude mierne líšiť s ohľadom na vek pôvodného povrchu, ktorý počas životnosti mení farbu.

Pred vyrezaním poškodenej časti (napr. pri oprave prepadnutého ihriska z umelej trávy) je nutné odstrániť výplň (kremičitý piesok alebo gumový granulát) a sledovať pôvodné spoje v položenom umelom trávnatom koberci. Nový povrch treba dôkladne podlepiť špeciálnym lepidlom na lepenie umelej trávy a po vyschnutí aplikovať kremičitý piesok alebo gumový granulát podľa platných štandardov.

    

Oprava lajn a spojov

Pevne prilepené spoje sú zásadné pre celkovú životnosť umelej trávy. Odlepené spoje spôsobujú nadmerne rýchle opotrebovanie a sú veľmi nebezpečné pre hru. Ak sa uvoľnené spoje opravujú a umelá tráva nie je poškodená, stačí trávu podlepiť špeciálnym lepidlom na lepenie umelej trávy a následne zapieskovať. Ak je však umelá tráva v mieste spojov opotrebovaná, je treba poškodenú časť odstrániť a nahradiť novou.

   

Lajnovanie ihriska s umelým povrchom, oprava vlepených čiar, prípadne poškodených a chýbajúcich lajn umelej trávy sa vykonáva nahradením novými lajnami v duchu súčasného povrchu.

    

Zabezpečíme aj opravu podložia pod umelou trávou. V závislosti od rozsahu nerovnosti určíme spôsob opravy. Jedná sa o vysoko náročný proces, ktorý sa zvyčajne vykonáva spoločne s kompletnou regeneráciou povrchu.

    

     

Oprava tartanu

K opravám umelých povrchov a hracích plôch z gumového granulátu EPDM (tartan), prípadne pre opravy bežeckých dráh používame vysoko kvalitnú zrnitú EPDM hmotu firmy CONICA. V prípade viditeľných známok opotrebovania granulátu, prasklín alebo odlepenia EPDM od okraja športoviska je nutné povrch v mieste poškodenia nahradiť novým EPDM o rovnakých vlastnostiach (frakcie a farby).

     

         

Zaoberáme sa tiež kompletným vyčistením športovísk s povrchom EPDM. K odstráneniu špiny dochádza pomocou chemických prípravkov a vysokého tlaku vody. Hrubé nečistoty sú likvidované mechanicky s pomocou profesionálnej techniky.

   

    

 

Posúdime stav ihriska ZADARMO Prídeme zhodnotiť stav vášho ihriska kdekoľvek po SR.

Starostlivosť o ihrisko s umelým povrchom vyžaduje individuálny prístup. Zanechajte nám na seba kontakt a prídeme posúdiť stav vášho ihriska zadarmo a odporučíme najlepšiu starostlivosť..